dr Magdalena Cichowicz-Cieślak

KIM JESTEM

 

Patrzę na świat korektorskim okiem. Widzę miejsca, które wymagają poprawek i rzeczy, które można ulepszyć. Chcę porządkować, czyścić z błędów, nadawać harmonię. 

Mam kilkuletnie doświadczenie w pracy wydawnictwie naukowym. Pracowałam z tekstem na każdym etapie procesu wydawniczego, a największą satysfakcję sprawia mi szlifowanie materiału podczas korekty. Bardzo lubię długie, żmudne i skomplikowane manuskrypty i zadania typu „znajdź różnicę” w pozornie identycznych tekstach.

Z wykształcenia jestem biologiem molekularnym ze stopniem naukowym doktora, od ponad 20 lat moja ścieżka związana jest ze środowiskiem akademickim. Literatura medyczna to moja bajka, a publikacje z PubMed to moja codzienność. Przeczytałam setki tekstów naukowych, stale dowiadując się czegoś nowego, a natura badacza wciąż każe mi zagłębiać się w nowe obszary.                                       

Zapewniam, że otrzymasz tekst naukowy z poprawnym nazewnictwem łacińskim, nazwami i wzorami związków chemicznych. Nie dopuszczę, żeby zabrakło kursywy czy indeksu w miejscu, gdzie powinny się znaleźć, a genotyp nie będzie miał błędów.

Niestraszne mi też cyfry i paragrafy, pracowałam z wieloma książkami z dziedziny ekonomii i prawa. Dla równowagi  zajmowałam się też literaturą piękną i beletrystyką. Skandynawskie kryminały to jest to!

Największą radość sprawia mi widok gotowej książki na półce, która trafiła w moje ręce jako surowy manuskrypt, a ja pomogłam jej nadać kształt.

Kontakt

Tropię błędy. Szkiełko i oko. Magdalena Cichowicz-Cieślak - Redakcja i korekta tekstów.

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.